معرفی آبشار آب پری | بهترین زمان سفر + لیست جاذبه های اطراف

9 اردیبهشت 1402
0 دیدگاه
آبشار آب پری مازندران 465465652

تاریخچه آبشار آب پری به قدمت‌های قدیمی بازمی‌گردد و مردم محلی این منطقه از دوران های قبل از اسلام به آن احترام می‌گذاشتند و آن را به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی مهم در اطراف خود می‌شناختند.نام آبشار آب پری به دلیل وجود بسیاری از ماهیان رنگین کمان در این آبشار است که به نظر می‌رسد مانند پروانه‌های رنگارنگ در آب حرکت می‌کنند.در کنار این آبشار، می‌توانید از تواریخ تاریخی مربوط به قدیمی‌ترین جاذبه‌های طبیعی منطقه نیز باخبر شوید. در زبان فارسی، پروانه را آب پری نیز می‌نامند.

بنابراین، به نظر می‌رسد نام آبشار به این دلیل انتخاب شده است.همچنین در منطقه مردم محلی باور دارند که آبشار آب پری دارای خواص درمانی بسیاری است و از دوران‌های قدیمی از آن به عنوان درمان‌گری برای برخی بیماری‌ها استفاده می‌کردند. به همین دلیل، آبشار آب پری زلال در میان مردم این منطقه به عنوان مکان مقدس و سرسبز شناخته می‌شود.

ابشار آب پری همراه با سنگ های درشت در دل جنگل 656526236

معرفی آبشار آب پری

آبشار آب پری یکی از جاذبه‌های دیدنی مازندران ایران است که در منطقه نورآباد واقع شده و از جاذبه‌های گردشگری اصلی این منطقه به شمار می‌رود. این آبشار از یک پشته صخره‌ای بلند به پایین جریان دارد و آب آن از بالا به پایین به صورت سیلاب فرو می‌ریزد. ارتفاع آبشار آب پری حدود ۲۷ متر است و با دیدن منظره زیبایی که ایجاد می‌کند، هر ساله بسیاری از گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت به این منطقه سفر می‌کنند. طبیعت سرسبز و جنگل‌های پوشیده اطراف این آبشار این مکان را برای صعود و دیدن منظره طبیعی بسیار جذاب می‌کند. مهمترین ویژگی آبشار آب پری، زیبایی و بکری طبیعت اطراف آن است. همچنین، این آبشار به دلیل آب و هوای سرد و تمیزی که در آن حاکم است، بسیار مناسب برای شنا و شیرجه است.

جاذبه های دیدنی آبشار آب پری

 1. آبشار آب پری با ارتفاع حدود ۱۰۰ متر، که یکی از زیباترین آبشارهای ایران محسوب می‌شود.
 2. جنگل‌های سرسبز و بافت بکر و طبیعی منطقه‌ی شیرگاه که در اطراف آبشار آب پری قرار دارد.
 3. روستاهای اطراف آبشار که شاهد فرهنگ و سنت‌های محلی هستند و می‌توانید از شمار زیادی از خوراکی‌های محلی نیز لذت ببرید.
 4. کوهپیمایی و پیاده‌روی در منطقه‌ی شیرگاه و تفریح در فضای طبیعی اطراف آبشار.
 5. دیدن جانوران وحشی محلی از جمله خرس‌های برنده و گرگ‌ها که در اطراف آبشار زندگی می‌کنند.
 6. مشاهده‌ی دو چشمه‌ی زیبا به نام‌های چشمه‌ی آبشار و چشمه‌ی چوکاو، که در اطراف آبشار آب پری واقع شده‌اند.

پیاده روی دسته جمعی در آبشار آب پری 564546565

بهترین زمان سفر به آبشار آب پری

بهترین زمان برای بازدید از آبشار آب پری به شدت به شرایط آب و هوایی و منطقه وابسته است. این آبشار در استان مازندران واقع شده است و به علت واقع شدن در منطقه‌ای با آب و هوای مرطوب، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و بارانی دارد. به طور کلی، بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از این آبشار هستند، زیرا در این فصول احتمال بارندگی کمتر است و آبشار به شکل پرشیاری خود نمایان می‌شود. همچنین در این فصول، طبیعت اطراف آبشار با رنگ‌ها و بوی گل‌ها و گیاهان بهاری تزئین می‌شود و برای دیدن چشم‌نوازی‌هایی بیشتر از آبشار، پیشنهاد می‌شود.

امکانات آبشار آب پری

 • رستوران‌ها: در اطراف آبشار آب پری، رستوران‌هایی وجود دارد که با ارائه انواع غذاهای محلی و بین‌المللی، گردشگران را خوش پذیرایی می‌کنند.
 • فروشگاه‌ها: در این منطقه فروشگاه‌هایی وجود دارد که انواع صنایع دستی و سوغاتی‌های منطقه را به فروش می‌رسانند.
 • مراکز خدماتی: در اطراف آبشار آب پری، مراکز خدماتی مانند تعمیرگاه، پمپ بنزین و فروشگاه‌های عمومی وجود دارد.
 • امکانات ورزشی: در این منطقه، امکانات ورزشی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و کوهنوردی وجود دارد که برای علاقه‌مندان به ورزش و طبیعت گردی، بسیار جذاب است.
 • محوطه‌ی سبز: در اطراف آبشار آب پری، محوطه‌های سبز بسیار زیبایی وجود دارد که برای استراحت و آرامش خاطر گردشگران بسیار مناسب است.
 • اقامتگاه‌های بومگردی: در اطراف آبشار آب پری، اقامتگاه‌های بومگردی و ویلاهایی وجود دارد که برای اقامت گردشگران، بسیار مناسب و آرامش بخش هستند.

 

اقامتگاه آبشار آب پری پوشیده شده از درختان تنومند 5465632632

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه