تفاوت ویلای مستقل با ویلای شهرکی خانه دریا

25 دی 1401
0 دیدگاه
تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل 896487968745967849678967896896

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

دانستن تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل در شهرک خانه دریا، می ‌تواند به مشتریان خرید ویلا در شمال کمک کند تا تصمیم‌ گیری بهتری داشته باشند. زندگی در ویلای شهرکی و ویلای مستقل، هر کدام مزایا و معایبی دارند و تجربه زندگی متفاوتی را به دنبال خواهند داشت. درک تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل برای آن دسته از مشتریانی که برای اولین بار قصد خرید ویلا در شمال را دارند، کمک موثری می کند. در ابتدا باید بدانید ویلایی که در زمینی بسیار وسیع در نزدیکی مجموعه ای از ویلاها احداث شده است ویلای شهرکی مشهور است. در مقابل سازنده ویلای مستقل زمینی که خریداری نموده است ویلای مد نظر خود را به صورت منفرد احداث می کند. ویلاهای شهرکی شهرک خانه دریا، به صورت انبوه احداث می شوند. همچنین این ویلاها دارای طرح و نقشه یکسانی نیز می باشند.

تفاوت در ابعاد و اندازه ‌های ویلا 

ابعاد و اندازه‌ های اولین تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل در شهرک خانه دریا می باشد. با انجام یک مقایسه ساده میان ویلاهای شهرکی و ویلاهای مستقل، به طور قطع مشخص است که ویلاهای شهرکی، متراژ کوچک تری داشته و در ابعاد و اندازه‌های محدود تر ساخته می ‌شوند. در مقابل ویلاهای مستقل، بزرگ‌ تر و جادار تر هستند. چرا که در زمین‌ های وسیع ‌تری ساخته می‌ شوند. متراژ ساخت ویلاهای مستقل بسیار بیشتر است، بنابراین سبک زندگی متفاوتی را ارائه می ‌کنند. همین عامل مهم ‌ترین تفاوت ویلا شهرکی با ویلای مستقل است.  نکته ‌‌ای که در خرید ویلا شهرکی در شهرک خانه دریا دارد این است که این ویلاها محدودیت ‌هایی را  ایجاد می‌کنند. به طور قطع امکان ساخت و ساز بیشتر در ویلاهای شهرکی وجود ندارد. درحالیکه مالکان ویلاهای مستقل می‌توانند ساختمان و محوطه سازی ویلا را مطابق با میل خود بسازند.

مساحت ساخت ویلا

ویلاهای مستقل دارای مساحت بیشتری نسیت به ویلاهای شهرکی خانه دریا هستند . ویلاهای مستقل فضای بزرگتری دارند همچنین حیاط آنها بزرگتر از ویلاهای شهرکی هستند .

تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل 5489475203

ویلای مستقل و مشخصات آن که باید بدانید

افرادی که قصد دارند بعد از خرید ویلا سکونت دائم در مازندران داشته باشند، ویلا مستقل بهترین گزینه برای انتخاب است. سازنده ویلای مستقل در ساخت ویلا به صورت تکی تمرکز و دقت بیشتری دارد. به همین دلیل کیفیت متریال و عوامل استفاده شده در آن پیشی می گیرد. همچنین ویلاهای مستقل، بزرگ‌ تر و جادار تر هستند. چرا که در زمین‌ های وسیع ‌تری ساخته می‌ شوند. مساحت و متراژ ساخت ویلاهای مستقل بسیار بیشتر است .

یکی از علل استقبال از خرید ویلا مستقل در سرخرود ، احساس آرامش و راحتی در ویلاهای مستقل که در محیط آزاد قرار دارند می باشد . همانطور که از نامش پیداست، ویلای مستقل در محیطی آزاد و خارج از شهرک قرار دارد . ویلاهای مستقل در سرخرود ، در موقعیت های جغرافیایی متفاوتی احداث می ‌شوند . ویلاهای مستقل که در محیط آزاد و خارج از شهر قرار دارند. استقلال و احساس آرامش دلیل رغبت بسیاری برای خرید ویلا مستقل است  .

بنابراین سبک زندگی متفاوتی را ارائه می ‌کنند. مالکان این ویلاها می ‌توانند ساختمان و محوطه سازی را مطابق با میل خود بسازند. اما از نظر امنیت باید تدابیری را برای ویلای مستقل خود اندیشه کنید تا با خیالی آسوده در سرخرود زیبا زندگی کنید.

ویلای مستقل 18546874874187

تفاوت در هزینه‌ های تعمیرات و نگهداری از ویلاها

دومین تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل، در نظر گرفتن هزینه ‌های نگهداری و مراقبت از ویلا می باشد. با نگاهی ساده به شیوه‌ های ساخت ویلاهای شهرکی و ویلاهای مستقل در شهرک خانه دریا، می ‌توان دریافت که امکان دخل و تصرف در محوطه اطراف ویلا در کدام نوع بیشتر است. روشن است صاحبان ویلاهای مستقل، مطابق میل خود می ‌توانند محوطه سازی داشته باشند. در حیاطی با محوطه بزرگ، صاحب ویلا به راحتی می ‌تواند گیاهان مورد علاقه خود را بکارد. چمن ‌کاری کند و حتی از مبلمان فضای آزاد در حیاط استفاده کند. در حالیکه این مسئله در مورد ویلاهای شهرکی کمتر وجود دارد. این یکی دیگر از مهم‌ ترین تفاوت ویلا شهرکی با ویلای مستقل محسوب می‌ شود. با زندگی در ویلاهای شهرکی، محوطه سبز، مسیرهای تردد عابرین پیاده و خودروها و فضای سبز را به طور اشتراکی در اختیار دارند.

امکانات و راحتی

در ویلاهای شهرکی شما آزادی و راحتی کمتری برای ایجاد تغییر دارید . به عنوان مثال در ویلاهای شهرکی شما نمیتوانید به راحتی حیاط را تصرف کنید و تغییراتی که میخواهید مانند کاشت درخت و ایجاد باغچه ایجاد کنید . در حالیکه در ویلاهای مستقل شما به راحتی میتوانید به تغییرات و تعمیرات خود بپردازید . دست شما برای کاشت درخت ، ایجاد استخر ، آبنما و یا هرچیزی که میخواهید باز است .

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی ویلا، دیگر تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل می باشد. ویلاهای شهرکی در زمین‌‌ هایی ساخته می‌ شود که به مراکز شهری نزدیک تر باشند. مخصوصا این مسئله برای ویلاهای شهرکی در نزدیکی ساحل اهمیت دارد. اگر چه در داخل ویلاهای شهرکی، امکانات رفاهی ساخته شده است اما زمین ‌های شهرکی در نزدیکی مراکز خرید و مراکز تفریحی و سرگرمی شهر ساخته شده ‌اند. خرید ویلا شهرکی می ‌تواند مقرون به صرفه باشد و دسترسی به امکانات بیشتر را فراهم کنند. اما درباره ویلاهای مستقل اندکی متفاوت است. ویلاهای مستقل در شهرک خانه دریا در موقعیت‌های جغرافیایی متفاوتی احداث می ‌شوند. ممکن است زمین ویلا در حومه شهر باشد یا حتی از مرکز شهر بسیار فاصله داشته باشد. بنابراین اگر ویلاهای مستقل را خریداری کنید، برای دسترسی به امکانات شهری باید مسافت مشخصی را طی کنید. همچنین ویلاهای مستقل، آزادی عمل بیشتری برای شما خواهد داشت.

تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل 8574869869

مقایسه امنیت و حریم خصوصی ویلاها

امنیت و حریم خصوصی دیگر تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل است.هر دو نوع ویلای شهرکی و ویلای مستقل امنیت بالایی دارند.  اگر بخواهیم امنیت ویلاهای مستقل و شهرکی را مقایسه کنیم باید بگوییم امنیت ویلاهای شهرکی بالاتر است از ویلاهای مستقل . زیرا در ویلاهای شهرکی نگهبانی 24 ساعته وجود دارد ولی در ویلای مستقل چنین نیست . همچنین معمولا ورودی ویلاهای شهرکی معتبر و مطمئن است و نگهبانی آنها را زیر نظر میگیرد و در صورت ورود افراد ناشناس برخورد میکند .

برخی از شهرک ‌‌ها کارت تردد برای ساکنان ویلا صادر می ‌کند . بنابراین چنانچه نمی خواهید به صورت دائم در ویلای خود اقامت کنید به لحاظ امنیتی ویلای شهرکی بهترین گزینه برای شماست. چون ویلای مستقل امنیت کمتری دارد بنابراین برای حفظ امنیت می توانید از دوربین مدار بسته، دزدگیر و درب های ضد سرقت استفاده کنید. انواع ویلاهای مستقل و ویلاهای شهرکی در شهرک خانه دریا می ‌‌توانند مجهز به درب‌ های ضد سرقت باشند. البته این مسئله به نحوه ساخت ویلا بستگی دارد. در کل می توان گفت حریم خصوصی، مهم ‌ترین تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل است.

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

ویلای شهرکی قیمت مناسب تری دارد

شرکت‌ های سازنده ویلای شهرکی از کمترین فضای ممکن نهایت بهره را می ‌برند. همچنین این فضا را به ویلاهایی با تراکم بالا و با طراحی تقریباً یکسان اختصاص می‌ دهند. از طرفی این شرکت ‌ها به دلیل حجم مصرف بالا، مصالح ساختمانی و اولیه خود را به صورت عمده تهیه می‌ کنند و هزینه تهیه این مواد برای آنها بسیار کم تمام می ‌شود. بنابراین، اگر قیمت این ویلاها را با ویلاهای معمولی مقایسه کنید متوجه خواهید شد که قیمت بسیار پایین ‌تری دارند و از لحاظ اقتصادی به سود خریدار خواهد بود. پیشنهاد ما برای آن دسته از افرادی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند اما بودجه زیادی را برای خرید ویلاهای گران قیمت ندارند، خرید ویلای شهرکی می باشد. به علاوه افرادی که می خواهند در کنار استفاده از ویلا در شمال سرمایه گذاری هم انجام بدهند، خرید ویلای شهرکی توصیه می شود.

ویلای مستقل 148741864874874

ارزیابی هزینه ها

هزینه، دیگر تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل محسوب می ‌شود. هزینه زندگی در ویلاهای مستقل، بالاتر ‌تر از زندگی در ویلای شهرکی است. خرید ویلای مستقل شما را با سبک زندگی لاکچری آشنا می ‌کند. در مقابل خرید ویلای شهرکی یک محیط امن و آرامش‌ بخش را برای شما فراهم می‌ آورد. این شما هستید که انتخاب می کنید که به کدام یک از انواع سبک زندگی علاقه ‌مند هستید. نکته مهم در ارزیابی هزینه‌ های زندگی در ویلای مستقل و ویلای شهرکی این است که برای ویلاهای شهرکی احتمال دارد که هزینه ‌های نگهداری و شارژ برای کارگران فضای سبز و نگهبانی پرداخت کنید. این هزینه ‌ها برای ویلاهای مستقل شامل هزینه‌ های ماهانه آب و برق، تلفن، گاز و هزینه عوارض است. هر دو نوع ویلا، جوانب مثبت و منفی دارد. البته هزینه‌ های زندگی در ویلا به هیچ وجه نگران کننده نیستند، اما نیاز به کنترل و مدیریت دارند.

دسترسی و لوکیشن

معمولا شهرک های ویلایی دسترسی بسیار بالایی به مراکز درمانی ، تفریحی ، مراکز خرید ، فروشگاهای زنجیره ای ، بانک ها و … دارند . ویلاهای مستقل ممکن است به دور از شهر ساخته شده باشند یا در اطراف مرکز شهر و بستگی به صاحب ویلا و نظر شخصی فرد دارد .  ویلاهای خانه دریا به تمامی مراکز دسترسی بالا دارند و همچنین از امکانات رفاهی بالایی برخوردار هستند .

خرید ویلای شهرکی چه مزایایی دارد؟

  • وجود امنیت بالا
  • قیمت مناسب و به صرفه بودن ویلا شهرکی
  • اطمینان از کیفیت زمین و ساختمان ویلا
  • تامین امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز

بحث امنیت در ویلاها بسیار مهم است. اصولا ویلا شهرکی به لحاظ امنیت در سطح بالایی قرار دارد. حتی می توان گفت ویلا شهرکی نسبت به ویلاهای مستقل از نظر وجود امنیت وضعیت بهتری دارد. به علاوه خرید ویلا شهرکی با سود اقتصادی بالایی همراه است. در زمین های شهرکی معمولا سازندگان ویلا تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند برای ساخت ویلا از کمترین مکان بیشترین بهره را ببرند. ویلاهای شهرکی به طور استاندارد احداث می شوند و در ساخت این ویلاها رعایت بعضی نکات و قوانین الزامی است. شرکت های سازنده شهرک های ویلایی بر اساس هزینه ای که صرف ساخت ویلا شهرکی می کنند نمی توانند ویلایی بدون کیفیت احداث کنند.

کلام آخر

با شناخت تفاوت ویلای شهرکی با ویلای مستقل در شهرک خانه دریا، به راحتی می توانید سبک زندگی خود را تغییر دهید. توجه کنید که معمولا در ویلای شهرکی به ‌ندرت، استخر داخل ساختمان ساخته می ‌‌شود. در مقابل ویلاهای مستقل تمام امکانات رفاهی را دارند. همانطور که گفته شد زندگی در ویلاهای شهرکی، امن ‌تر است و محیطی آرام‌ تری را فراهم می ‌‌کند. اما زندگی در ویلاهای مستقل هزینه های بیشتری دارد و البته رفت و آمد افراد زیادی امکان‌ پذیر است. دقت داشته باشید که امنیت ویلاهای شهرکی در مقایسه با ویلاهای مستقل بیشتر است. زندگی در ویلای شهرکی و ویلای مستقل مزایا و معایبی دارد. هنگام خرید ویلا باید تصمیم بگیرید که کدام سبک زندگی مورد پسند شما است. بهترین راهکار برای پیدا کردن ویلای مناسب در شهرک خانه، مشورت با کارشناسان و مشاورین املاک با تجربه است که به این منطقه تسلط کامل دارند.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه