چرا بازار املاک بهترین مکان برای سرمایه گذاری است؟

23 مهر 1400
0 دیدگاه
بازار املاک 874968796786786789689678

مقدمه

مسکن از پر اهمیت ترین نیازهای هر انسان است که در طول زندگی با آن مواجه می باشد، در هرم نیازهای مازلو که از نظریات مهم در رابطه با نیازهای انسان برای برطرف کردن نیازها میباشد، مسکن از نیازهای زیستی بیان شده که در اوج مراتب قرار دارد و بیشترین تاثیر را بر رفتار انسان خواهد داشت.

در این نوشته در رابطه با سرمایه گذاری در بازار املاک مطالبی بیان خواهد شد، با امید به اینکه برای شما مفید باشد.

فوت و فن سرمایه گذاری در ملک

بازار املاک قواعد و اصولی دارد که در هنگام سرمایه گذاری و کار در این بازار باید با آنها آشنا بود، اطلاعی از این اصول می‌تواند برای انسان موفقیت ها و فایده های خیلی زیادی را رقم زدند و در عین حال آگاهی نداشتن از آن می‌تواند سبب از دست رفتن سرمایه انسان و مشکلات حقوقی برای فرد باشد.

در ادامه برخی از این قواعد را بیان می‌کنیم تا مقدمه‌ای برای وارد شدن به بازار املاک باشد و اگر مطالبی تخصصی مانند خرید برج در سرخرود، لوکس کردن ویلا، خرید ویلا در مازندران و راهنما خرید ویلا را مورد مطالعه قرار دهید به سایت های معتبر مراجعه نمایید.

بازار املاک 874968796786786789689678

بازار مسکن یعنی نگاه بلند مدت

برای سرمایه گذاری در بازار املاک و خرید نمودن املاک باید دقت نمود که حاصل کردن سود و بالا بردن سرمایه در این بازار نیاز دارد تا زمان طولانی را سپری کنید.

به عبارتی ساده تر فایده در این بازار یک شبه حاصل نخواهد شد و برای اینکه شرایط خوب و مناسبی را به دست آورید باید صبوری کنید.

برای وارد شدن به بازار سرمایه اولین توصیه این است که این نکته را به دقت کنید که فایده این بازار در طولانی مدت حاصل خواهد شد و سرمایه افزایش پیدا می‌کند و تغییر قیمت ملک به زودی اتفاق نخواهد افتاد بنابراین دیدگاه خود را عوض کنید و بعد از آن وارد این بازار گردید.

املاک کوچک بهترین انتخاب

اشخاص گوناگونی هنگام وارد شدن به بازار املاک و کار در این بازار با سرمایه های گوناگونی خرید و فروش انجام می‌دهند و به همین دلیل گزینه های گوناگونی برای اشخاص وجود دارد؛ اما در این بین املاک با متراژ کم برای همه اشخاص که حداقل سرمایه هم دارند مناسب میباشد و توانایی لازم برای وارد شدن به این بازار به آنها داده خواهد شد.

املاک بزرگ به دلیل سرمایه زیادی که نیاز دارد برای همه اشخاص مقدور نمی باشد و نمی تواند گزینه خوبی برای همه افراد باشد به همین دلیل می‌توان در هنگام سرمایه‌گذاری در این بازار را بر روی املاک با متراژ کم تمرکز نموده و اقدام به خرید آنها و افزایش سرمایه کرد علاوه بر این خانه هایی که دارای متراژ کوچک تری می باشد.

از نظر خرید و اجاره برای علاقه مندان این بازار معقول تر و مناسب تر خواهد بود به عبارت دیگر اینگونه می‌توان بیان کرد که خانه کوچک به دلیل تقاضای زیاد برای این دسته از املاک به راحتی مورد معامله قرار می‌گیرد و عملیات اجاره و فروش آن در مقایسه با املاک بزرگ سریع‌تر انجام می‌شود و می‌توان آن را به آسانی و با سرعت خیلی زیاد تبدیل به نقدینگی و پول نمود.

علاوه بر آن در هنگام رکود بازار املاک کوچکتر یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری خواهد بود و می توان بر روی آن برنامه ریزی نمود و در هنگام نیاز و یا افزایش و بالا رفتن رکورد برای مدت زیاد این‌گونه املاک به سادگی خرید و فروش شده و امکان تبدیل و عوض کردن آن به نقدینگی وجود خواهد داشت.

بازار املاک 78697964856879496874968

 

تقسیم سرمایه

برای وارد شدن به بازار املاک و سرمایه‌گذاری در این بازار املاک یک مقدار حداقلی برای نقدینگی شخص مطرح خواهد بود که در هنگام داشتن این مقدار پول می‌تواند در این بازار وارد شود و به شکل مناسب کار خود را انجام دهد در خیلی از موارد اشخاص با دیدگاه مصرف گرا و برای استفاده کردن از ملک اقدام به خریداری آن می کند و با خریداری آن خانه خود را در آن ساکن می کنند.

در این صورت شرایط به شکلی غیر مستقیم بر روی درآمد شخص تاثیر می‌گذارد و به عبارت دیگر هزینه اجاره‌بها از هزینه های خانواده حذف می‌گردد، اما در کنار این قضیه سرمایه در حال گردش فرد هم بلوکه می گردد و دیگر امکان سرمایه‌گذاری در فرصت‌هایی که وجود دارد و افزایش سرمایه وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل توصیه می گردد اگر هزینه کافی برای خریداری خانه را ندارید، از سرمایه خود برای کار در بازار مسکن استفاده کنید و با یک اندازه یک کمی از آن واحد مناسبی را اجاره نمایید و به این صورت شما خواهید توانست برای بالابردن سرمایه خود اقدام نمایید و برای آن برنامه ریزی کنید در این صورت پیشنهاد می گردد به پروژه های پیش فروش مسکن فکر کنید.

و گزینه هایی که در مناطق رو به رشد وجود دارد را مورد ارزیابی قرار دهید چون سرمایه در مناطق رو به رشد امکان افزایش دو برابری دارد و از سوی دیگر پیش فروش واحد هم فرصت خوبی برای تامین سرمایه در اختیار شما قرار خواهد داد.

چرا سرمایه گذاری در ملک

هم اکنون تنها فعالیت و کسب درآمد از یک کار پاسخگوی نیازهای زندگی ما مردم ایران نخواهد بود بلکه برای کسب ثروت بیشتر نیاز به سرمایه‌گذاری خیلی احساس می‌گردد که با عنایت به روند رو به رشد تورم و همزمان با پایین آمدن ارزش پول سرمایه گذاری حتی اگر به افزایش دارایی منجر نگردد حداقل جلوی پایین آمدن ارزش سرمایه را خواهد گرفت.

اگرچه بازارهای فعلی مانند بورس برای سرمایه‌گذاری در دسترس مردم می باشد، اما در این میان سرمایه‌گذاری در بازار املاک و ویژگی های سرمایه گذاری در بازار املاک نسبت به بقیه بازارهای مالی بیشتر خواهد بود سرمایه گذاری در بازار املاک به دلیل مزیت های زیادی که دارد می تواند گزینه بهتری نسبت به بقیه سرمایه‌گذاری‌ها در بازارهای مختلف بهتر و مناسب تر باشد.

برخی مواقع سرمایه گذاری در ملک از هر چیز دیگری بهتر است مانند این موارد خرید برج در سرخرود، لوکس کردن ویلا، خرید ویلا در مازندران و راهنما خرید ویلا که به شدت پول ساز می باشند.

بازار املاک 967896879687496

آیا سرمایه گذاری در مسکن خوب است

املاک تجاری یکی از برترین گزینه‌ها در بازار مسکن همواره مورد توجه و دقت بوده و سود خوبی را برای شخص رقم خواهد زد این دسته از املاک با قیمت بالاتری مورد معامله قرار می‌گیرند و به همین سبب برای همه اشخاص قابل دسترس نخواهد بود؛ اما اگر سرمایه کلانی در اختیار دارید املاک تجاری برای شما می تواند گزینه خیلی خوبی باشد.

چنانچه قبلاً قبلاً هم بیان شد بازار املاک بازاری تولید کننده خواهد بود و می تواند سبب بالا رفتن سرمایه شما شود و به عبارت دیگر سرمایه در کنار افزایش قیمت ملک برای شخص فراهم می‌شود این قضیه برای املاک تجاری شرایط مناسب‌تری دارد و مقدار افزایش سرمایه برای این افراد از املاک بیشتر خواهد بود.

این دسته چنانچه قیمت بالاتری برای معاملات دارند مقدار اجاره آنها هم بالاتر میباشد املاک تجاری در قسمت تقاضا هم شرایط مناسب تری دارند به شکلی که در پایین ترین زمان ممکن مورد اجاره قرار می‌گیرد و تقاضا برای آن خیلی زیاد خواهد بود.

سرمایه گذاری در املاک تجاری از مسکونی بهتر است

قطعاً املاک تجاری که قیمت های بالاتری دارند نسبت به املاک مسکونی متقاضیان این مدل از املاک همواره در بازار به دنبال املاکی مناسب هستند اگر سرمایه کافی درگیر شما می باشد به جای اینکه ملک های مسکونی را خریداری کنید به خرید املاک تجاری مشغول شوید چون برترین گزینه در سرمایه گذاری مستغلات و املاک املاک تجاری خواهد بود.

6 قدم برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

مشاور املاکی باید شغل اول شما باشد

اینکه شغل اول فرد مشاور املاک باشد یا نه بر روی مقدار فروش شما خیلی تاثیر خواهد داشت می‌دانید که اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کند عموماً بازنشسته‌های که کارمند بودند و در لایه های پایین تر افرادی که عموما گروه سنی جوان می باشند یا پشت کنکور هستند و یا علاقه‌ای به دست ندارند از پیدا نمودن شغل های دیگر ناامید گردیده اند و به این شغل روی آورده‌اند و پشت میز مشاور املاک نشسته و پاسخگوی مردم هستند.

و بعضی هم از تحصیل کرده‌های ریت تجاری و حقوق می باشند که به این سمت آمده‌اند و توانسته‌اند شیوه های بازاریابی مناسبی را برای این کار پیاده سازی نمایند و در گروه کاری خود موفق گردن یاد شما باشد مشاور املاکی باید شغل اول فرد باشد تا بتواند از دل و جان برای آن وقت گذاشته و در کار خود موفق گردد.

در غیر این صورت تنها کاری که انجام می دهید وقت‌گذرانی هست و واقعاً یک مشاور املاک خوب نخواهید بود.

شنونده خوبی باشید

همیشه بیان کرده‌ایم شما هنگامی در جذب مشتری موفق می شوید که اول شنونده خوبی باشید و بتوانید به خوبی تفکرات و احساسات مشتری را آگاه شوید و یاد بگیرید در ابتدا به خوبی صحبت های آن را بشنوید و بعد آغاز به بحث و صحبت در رابطه با مسئله کنید هیچ وقت حرف مشتری را قطع نمایید و رشته کلام او را پاره نمایید و همواره خود را در نقش یک مشاور ای دلسوز برای برطرف کردن مشکل آن تصور کنید.

املاک +696849684968789

برای مشتری ملک پیدا کنید نه برعکس

همه کسانی که در شغل مشاور املاک هستند به جای اینکه برای مشتری با عنایت به نیازی که دارد زمین و خانه پیدا کند تلاش دارند تا برای ملک های خود مشتری خوبی پیدا نمایند و هر قیمتی که شده مشتری را متقاعد نکنید تا ملکی که دارید را بخرند.

بیشتر کسانی که مشاور املاک می باشند با بیان جملاتی مانند ملک اکازیون، اگر نخرید از دست شما می رود، طرف پول لازم است و می‌توانید آن را زیر قیمت بخرید، قیمت ها شروع به بالا کشیدن نموده، باید عجله نمایید و بهترین آپارتمان محله برای شما خریده‌ام و خریداران ناآگاهانه برای خرید ملک جذب می کنند شما باید برای مشتری ملکی را متناسب با پول و منزلت و شان اجتماعی آن پیدا نمایید.

تنها به نفع فروشنده کار نکنید

فروش ملک از قراردادهای دو طرفه ای می باشد که باید معامله دو طرف سود در آن انجام گیرد مشاور املاک بیشتر عادت دارد که به نفع فروشنده وارد عمل گردد این مشاور عادت دارد قیمت یک ملک را طبق چیزی که فروشنده می گوید تخمین بزند و به خریدار اعلام نماید و طبق همان قیمت اعلامی از طرف فروشنده اصرار و فروش ملک خواهد داشت.

این طور می شود که بازار مسکن وارد حباب قیمتی می گردد در بین خیلی از مشاوران املاک پایین بودن سواد و مدیریت قیمت‌گذاری علت اصلی به وجود آمدن حباب قیمتی در بازار مسکن می باشد.

سرمایه گذاری در املاک چیست

برای شخصی که تمایل دارد دارای خود را سرمایه گذاری نماید گزینه های گوناگونی وجود خواهد داشت مواردی مانند خریداری جواهرات، سکه، ارز و همینطور شرکت در بازار بورس و سپرده های بانکی و صندوق های که برای سرمایه گذاری وجود دارد.

فوایدی که سرمایه گذاری در بازار املاک دارد نسبت به خیلی دیگر از بازارها بیشتر است یکی از آن فواید این می باشد که ورود در این بازار اصلا نیاز به علم و تخصص خاصی ندارد و شما بدون علم و آگاهی و مدرک هم می توانید در این بازار ورود کنید.

و در رابطه با سرمایه گذاری در بازارهایی همانند بورس شما نمی توانید بدون واسطه کاری انجام دهید و قطعا نیاز به واسطه دارید و همین طور نیاز دارید تا شخصی که کارگزار قابل اطمینان می باشد را پیدا کنید و ریسک آن هم خیلی خیلی زیاد است، اما سرمایه گذاری در زمینه املاک نیاز به دانش ندارد و می توان خود شخص برای سرمایه‌گذاری در این زمینه اقدام نماید.

علاقمندان به سرمایه گذاری در زمینه ملک می توانند در زمینه های خرید برج در سرخرود، لوکس کردن ویلا، خرید ویلا در مازندران و راهنما خرید ویلا اطلاعات کافی حاصل کنند و بعد از آن اقدام به خرید ملک کنند.

ویژگیهای بازار مسکن چیست

بازار مسکن یکی از آن دسته بازارها می باشد که ثبات آن خیلی زیاد بوده است و قیمت ها هم بسته به یک سری عوامل در حال تغییر میباشد از بازارهای می باشد و روند حرکت قیمت املاک در کشور این تصویر را در ذهن مردم ایران به وجود آورده است که سرمایه‌گذاری در این بازار به هیچ صورتی درگیر ضرر نخواهد بود و همواره برای کار بر سودآوری خواهد داشت.

در سال گذشته در زمان های مختلف بازار ملک با یکسری نوسانات منفی قیمت هم مواجه بوده است اما در بیشتر اوقات نوسان قیمت روند صعودی داشته است و برای دارندگان خود سودهای کلانی به دنبال داشته است.

یکی از مزایای دیگر این بازار این میباشد که ریسک ها در آن حذف خواهد شد و برعکس بازارهای مالی دیگر مانند سرمایه گذاری ها در بورس و بقیه موارد که دستخوش یکسری دزدی‌ها می‌شود و قطعاً دارای ریسک هستند، بازار املاک ریسک آن کمتر و در برخی موارد صفر می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه