آیا امکان تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی وجود دارد؟

21 مهر 1400
0 دیدگاه
ویلای شهرکی 6986859686896989689686

در ویلاهای شهرکی شما می توانید دکوراسیون دلخواه خود را پیاده نمایید . به عنوان مثال اگر علاقمند به زیباسازی حیاط ویلای خود هستید می توانید از مبلمان ها در زیباسازی و تغییر دکوراسیون ویلای خود استفاده نمایید .

مبلمان بهترین دکوراسیون حیاط ویلا در سرخرود تنوع بسیار زیادی دارد. نگاهی به بزرگی حیاط ویلا بیاندازید. چه میان فضای پرت دارید که برای نشستن و جمع شدن دور هم مناسب است؟ چند نفرهستید و نهایت تعدادی که به عنوان به ویلای شما می آیند چند نفر هستند؟ این مسائلی را در نظر داشته باشید و اقدام به تهیه میز و صندلی و یا نیمکت برای باغ و ویلا نمایید.

اگر فضای زیادی ندارید برای مبلمان هزینه زیادی نکنید و به جای خرید تعداد زیادی صندلی و قرار دادن آنها در حیاط بهتری از دیگر المان های زیباسازی حیاط ویلا مانند آبنما، گلدان های بزرگ و زیبا، کاشت درخت و ایجاد فضای سبز و … استفاده کنید. اما نبود میز و صندلی در حیاط ویلا نقص بزرگی به شمار می آید.

دکتر محمد بخشی به عنوان یکی از سابقه دار ترین مشاوران املاک در سرخرود می تواند در یافتن ویلایی که بتوانید آن را به بهترین شکل دیزاین کنید کمک می کنند . در صورتی که به ایشان شرح دهید چه انتظاری از ویلا دارید حتما می توانند بهترین گزینه را به شما معرفی نمایند . ایشان امکان معرفی ویلاهایی که حیاط آنها به بهترین شکل دیزاین شده اند را نیز دارند.

خرید ویلاهای مبله و نیمه مبله در شمال بسیار پرطرفدار است. درصد زیادی از خریداران ویلاهای شمال به این ساختمان ‌ها علاقه زیادی دارند. ویلاهایی که تمام وسایل و تجهیزات برای آن تهیه شده است، مبله نام دارند. انواع قفسه‌ ها، کابینت آشپزخانه، میز ناهارخوری، تخت برای اتاق خواب، لوسترها، سیستم روشنایی و… در ساختمان قرار دارند. اما ویلاهای نیمه مبله تقریباً شبیه به آپارتمان‌هایی هستند که به صورت نیمه کاره دارای لوازم و وسایل زندگی می ‌باشند. آنچه ویلاهای نیمه مبله را از ویلاهای مستقل متمایز می ‌کند سلیقه مهندسان ساخت و ساز برای مبله کردن این ویلاها است. برخی طراحان ویلا ترجیح می ‌دهند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام را به طور کامل مجهز کنند؛ اما مبلمان سالن نشیمن و اتاق‌ ها را بر عهده خود مشتری می ‌گذارند. بنابراین امکان تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی نیمه مبله برای مشتریان وجود دارد.

ویژگی های خرید ویلای شهرکی نیمه مبله

با خرید ویلای نیمه مبله  شهرکی در شمال علاوه بر اینکه سرمایه ‌گذاری مطمئنی انجام داده ‌اید می‌ توانید مبلمان و وسایل مورد نظر خود را مطابق با بودجه مالی و سلیقه خود خریداری کنید. به عبارتی امکان تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی نیمه مبله از برتری های آن است. معمولا قیمت ویلاهای نیمه مبله در مقایسه با خرید ویلا مبله ارزانتر است. وسایلی را خریداری می ‌کنید که از کیفیت و زیبایی ظاهری آن‌ها اطمینان دارید. به طور کامل می ‌توانید طراحی مبلمان دکوراسیون داخلی و ترکیب رنگ‌ ها و طرح ‌ها را در کل ویلا بر عهده بگیرید. در مقابل با خرید ویلاهای نیمه مبله باید انرژی و وقت بیشتری اختصاص دهید و کاملاً ویلا را مجهز کنید. مبله کردن ویلاهای خالی از تجهیزات و برون‌ سپاری پروژه به شرکت ‌های طراحی دکوراسیون، هزینه ‌های زیادی را به شما تحمیل می‌ کند.

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی 54987641534653153

انواع مختلف سبک ها در طراحی ویلا

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی، به سبک دکوراسیون شهری با الهام از زندگی شهری، فضایی مدرن و آرامش بخشی را در خانه به وجود می آورد. ویژگی های این سبک دکوراسیون، بسیار به ویژگی های سبک صنعتی شباهت دارد. ولی این دو سبک در ظاهر و جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. این سبک نسبت به سبک های صنعتی یا معاصر فضای منعطف تری دارد و به خانه احساس راحتی خاصی می بخشد. فضای اجرای سبک دکوراسیون شهری کوچک و محدود است. این محدودیت باعث می شود که دکوراتور در این سبک از روش های خلاقانه و نوآورانه ای برای جلوگیری از شلوغی فضا استفاده کند. رنگ های خنثی، مبلمان راحتی، پنجره های یکپارچه استیل، دیوارهای آجری و چوب های ناهموار از ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی ویلا به این سبک هستند. این سبک برای افرادی که می خواهند زندگیشان پر از حس و حال فضای شهر باشد، بسیار مناسب است.

ویلای کلاسیک درشهرک

ویلاهای کلاسیک ، دقیقا چیزی برخلاف ویلاهای مدرن هستند. معمولا در ویلاهای کلاسیک ، نوعی نوستالژی در معماری دیده میشود. در ویلاهای کلاسیک همیشه تاکید بر حفظ تجملات و جزئیات است که همین نکته یک نتیجه ی فاخر و حتی سلطنتی به ارمغان می آورد .  از آنجایی که خالق این سبک ، تجمل است ، حاصل به کارگیری متریال بی کیفیت و غیر درجه یک ، تناقضی بزرگ خواهد بود.  از این رو هنگام خرید ویلای کلاسیک در شمال ، حتما به این نکته توجه کنید که ویلای موردنظر تنها کپی برداری از یک ویلای کلاسیک نباشد ، بلکه دقیقا از سبک و سیاق کلاسیک واقعی پیروی کند.

ویلای مدرن درشهرک

برای ساخت ویلای مدرن ، در به کار گیری پنجره های طویل و عریض اغراق میشود تا بدین طریق ، سادگی بیش از حد معماری مدرن با نور طبیعی جبران گردد. در ویلاسازی مدرن ، همیشه تاکید روی سادگی و چشم پوشی از جزئیات است. نمیتوانید هیچ ویلای واقعا مدرنی را پیدا کنید که ستون های فاخر و کلاسیک با گچبری های ظریف داشته باشد. کمتر ویلای مدرنی وجود دارد که رنگ های به کار رفته در اِلمان های آن ، بیشتر از سه مورد باشد. همانطور که از نام ویلاهای مدرن برمی آید ، در این ویلاها باید از جدیدترین و به روزترین متدهای معماری استفاده شود و هر چه سبک جدیدتر و متفاوت تر باشد ، نبوغ و استعداد معمار نمود پیدا میکند.

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی 6958464654545

 

دکوراسیون داخلی ویلا به سبک مدیترانه ای

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی به سبک مدیترانه ای، تداعی گر تصاویری از سکونت گاه های ساحلی، آب های درخشان فیروزه ای، روزهای آفتابی و غروب های پر احساس است. زیبایی ساده ی این سرزمین به واسطه ی خانه های خیره کننده اش منعکس می شود. تأثیرات سبک ایتالیایی، اسپانیایی و کشورهای مختلف که باعث محبوبیت سبک مدیترانه ای از اوایل دهه ۱۹۰۰ شد. این سبک مبتنی بر بافت ها و پرداخت های اتفاقی و روستیک در قالب فرم ها و خطوط کلاسیک اروپایی است که چشم انداز محلی را منعکس می کنند. سقف هایی با کاشی قرمز، دیوارهایی روشن و خاکی با لوازم دکوری، دیوارهای بافت دار گچ بری شده، کفپوش های تایلی، مبلمان بزرگ و دارای حکاکی دستی، استفاده از فرفوژه و همچنین رنگ های روشن وسایل و آینه از ویژگی های سبک مدیترانه ای است که بر سطح پایین تجمل در آن تأکید می کنند.

طراحی ییلاقی معماری و دکوراسیون ویلا

خانه های ییلاقی مکانی که برای دورهمی های خانوادگی به دور از شلوغی شهر و زندگی روزمره مدرن انتخاب می شود. با هر سبک و دکوراسیونی، دلنشین و تاثیر گذار است. سبک ییلاقی به زیبایی شناسی اشاره دارد و نمایانگر طراحی خانه های روستایی است. این سبک از دکوراسیون ویلا به دلیل کم هزینه بودن و در عین حال احساس ساده تر زندگی در آن از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. سبک ییلاقی بدون عناصر چوبی کامل نیست. استفاده از چوب باعث می ‌شود طراحی دکوراسیون داخلی ویلا به سبک ییلاقی تکمیل شود. استفاده از مبلمان چوبی کلاسیک با سبک سنتی و کفپوش های چوبی در این سبک ضروری است. کابینت های چوبی یا رنگ چوب، سبدهای حصیری، لوازم داخلی پارچه ای و ساخته شده از مواد ارگانیک که به شما در رسیدن به تم طبیعی این سبک کمک می کند، نیز ایده خوبی است.

معماری به سبک مدرن در ویلا

سبک مدرن در سال های اخیر در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سبک مدرن معمولا برای دکوراسیون داخلی ویلا کوچک مناسب است و بر سادگی تمرکز دارد. سبک معاصر شیوه ای از سبک مدرن است که تشخیص آنها از هم، سخت است. از ویژگی های این سبک که آرامش را به ارمفان می آورد، استفاده از رنگ های خنثی، ملایم و مات، شکل های هندسی و نامتقارن، حداقل گچ بری، مبلمان ساده و هندسی با ارتفاع کم از سطح زمین است. آشپزخانه در سبک مدرن اپن و جزیره ای است که اجزای آن در معرض دید نیستند. طراحی داخلی طیف گوناگونی از عناصر و مؤلفه‌ها از قبیل فرم، نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کارکردی و تزیینی و مبلمان را در برمی‌ گیرد. این عناصر ابزارهای کار طراح هستند که همگی باید بطور هماهنگ در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند.

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی 54879654511464211

سبک سنتی دردکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون های سنتی زیبایی و جذابیت خاصی دارند و باعث ایجاد فضایی آرامش بخش در قسمت های مختلف می شوند. سنتی یکی از محبوب ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی ویلا است. این سبک بر فرهنگ، عقاید، سنت، آداب و رسوم، طرز تفکر و سبک زندگی گذشته تمرکز دارد. از ویژگی های آن می توان به استفاده از دیوارکوب های قدیمی، صندلی های منبت کاری شده، مبلمان خاتم کاری شده، ظروف مسی، نقاشی های دیواری، سرامیک های نقش دار، صندوقچه های بزرگ، پرده های کلفت، گلدان های شمعی، حوضچه های ماهی و … اشاره کرد. انتخاب مبلمان در طرح ویلای سنتی کاملا بسته به سلیقه شخصی شما است. برای اینکه فضای حیاط ویلای شما رنگ بوی قدیم و سنتی داشته باشد، استفاده از تخت های چوبی بهترین گزینه است. این تخت ها را می توانید با قالیچه ها و گلیم های قدیمی و سنتی فرش کنید.

رعایت چه نکاتی در دکوراسیون داخلی ویلا الزامی است؟

  • حفظ ایمنی در معماری و طراحی داخلی ویلا

ایمنی اعضای خانواده در اولویت قرار دارد. بنابراین قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. پوشاندن استخر و همچنین اطمینان از عدم وجود هر چیز آسیب زننده مخصوصا برای کودکان از مهمترین اقدامات ایمنی است.

  • توجه به شرایط آب و هوایی

فاکتور آب و هوا را در هنگام طراحی داخلی فراموش نکنید.

  • استخدام یک طراح داخلی

استفاده از خدمات یک طراح داخلی حرفه ای یکی از ساده ترین مواردی که باید در نظر گرفت. معمولا ریسک انجام کارهای خارج از توان و مهارت ما، بالاست. بنابراین، به خدمات یک طراح داخلی نیاز دارید تا به شما در این زمینه کمک کند.

  • تطبیق طراحی جدید با طرح قدیمی

در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید موارد قدیمی را نگه دارید و آنها را در طراحی جدید خود بگنجانید یا خیر، تصمیم دارید از نو شروع کنید. بخاطر داشته باشید که هرگونه ساخت و ساز جدید باید با قدیمی مطابقت داشته و ادغام شود.

تغییر دکوراسیون در ویلای شهرکی 4766658

 

  • ایجاد یک محیط راحت

لذت بردن از حریم شخصی و راحتی آن دلیل مهمی که مردم ویلاها را ترجیح می دهند. پرکاربردترین یا مهمترین مکان ویلا اتاق نشیمن است. این قسمت ها باید به شکلی رنگارنگ طراحی شود که شاید میهمانان نیز بتوانند در آن بنشینند و گفتگو کنند یا حتی دراز بکشند و احساس آرامش داشته باشند.

  • دکوراسیون داخلی ویلا باید منعکس کننده سبک ویلا باشد

طراحی ویلا و فضای داخلی عواملی است که منعکس کننده سبک ویلاست. چنانچه طرفدار طرح های عجیب و غریب و یا بزرگ هستید و چیزی متفاوت از مضامین معمول یا معاصر را ترجیح می دهید، می توانید از ایده های گوناگون انتخاب خود را انجام دهید.

کلام آخر

یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که قصد خرید ویلای شهرکی در شمال کشور را دارند مطمئن بودن از معامله یا اعتماد داشتن به فروشنده و صاحب ویلا می باشد. اما خوشبختانه این دغدغه در مورد ویلا شهرکی وجود ندارد. چرا که شرکت هایی که مسئول ساخت ویلاهای شهرکی می باشند شرکت های مشخصی هستند و تمام ویلاهایی که توسط این شرکت ها ساخته می شود اسناد و مجوزهای معتبری دارند که همگی قابل استعلام می باشند. درنتیجه با قاطعیت می توان گفت در خرید و فروش ویلا شهرکی در شمال به هیچ عنوان امکان به وجود آمدن مشکل و کلاهبرداری وجود ندارد. با این وجود هرگز هنگام خرید ویلای شهرکی در شمال گول ویلاهایی با قیمت پایین را نخورید. چرا که اکثر ویلاهای شهرکی که با قیمت پایین تری به فروش می رسند با مصالح بی کیفیت و نامرغوب ساخته شده اند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه