معروف ترین سازه های ژاپن کدامند ؟

27 مرداد 1400
0 دیدگاه
معروف ترین سازه های ژاپن 5485485487

ژاپن کشوری است پیشرفته و زیبا که در آن سنت های قدیمی و فناوری روز دنیا در کنار هم قرار گرفته و آثار زیبایی را آفریده است . این کشور به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی از نظر فناوری ، گنجینه ای از معابد و قلعه هایی است که هر کدام به عنوان یک شاهکار معماری در نظر گرفته می شود . در ادامه به معرفی برخی از معروف ترین سازه های ژاپن خواهیم پرداخت و اطلاعاتی را در رابطه با این ساختمان ها در اختیار شما قرار می دهیم .

 

گنبد بمب اتمی

گنبد بمب اتمی یک نقطه عطف فراموش نشدنی در جهان می باشد که شهرت بسیاری داشته و هیچ گاه فراموش نخواهد شد. بنای یادبود صلح یا گنبد بمب اتمی که گنبد هیروشیما نیز نامیده می شود ، یادآوری هوشیارانه یک رویداد تاریخی مهم است که مسیر تاریخ ژاپن را تغییر داده است . بمباران هیروشیما و ناگازاکی نه تنها ژاپن را تحت تأثیر قرار داد ، بلکه تاریخ جهان را نیز دست خوش تغییر کرده است .

اولین بمب اتمی در تاریخ جهان در ساعت 8:15 صبح در 6 اوت 1945 در هیروشیما پرتاب گشت . گنبد بمب اتمی مستقیماً زیر انفجار قرار داشت اما به طرز معجزه آسایی تخریب نشد . این گنبد معروف که قبل از بمباران یک مرکز تجاری و سیاسی بود ، یکی از معدود بنا هایی است که پس از این رویداد برجا ماند .

معروف ترین سازه های ژاپن 4774874848545845146874741

کاخ شاهنشاهی در توکیو

کاخ شاهنشاهی تاریخی ژاپن یکی از معروف ترین سازه های ژاپن می باشد که در مرکز توکیو واقع شده است . یکی از ویژگی های غیر معمول کاخ شاهنشاهی توکیو ، که یکی از مشهورترین بناهای تاریخی ژاپن است ، مکان آن می باشد .  این کاخ درست در مرکز یکی از مدرن ترین شهر های جهان و در فاصله کمی از ایستگاه راه آهن توکیو قرار دارد .  کاخ شاهنشاهی که توسط یک خندق و محوطه زیبا و پوشیده از درخت احاطه شده است ، نه تنها یک مکان دیدنی در توکیو است ، بلکه مکانی است که می توانید قرن ها تاریخ را در آن جست و جو نمود .

 

گذرگاه شیبویا

گذرگاه شیبویا یکی دیگر از سازه های زیبا و دیدنی ژاپنی است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . این سازه یکی از شلوغ ترین تقاطع ها در جهان است که بیش از 250،000 نفر هر روز از آن استفاده می کنند . زیبایی خیره کننده این تقاطع موجب گشته تا افراد بخواهند حدقل یک بار در طول زندگی خود ، گذر از این تقاطع را تجربه نمایند .

 

معروف ترین سازه های ژاپن 974987487469841568415415415415

 

برج توکیو

برج توکیو یکی از معروف ترین سازه های ژاپن می باشد که به عنوان یکی از شاهکار های معماری این کشور که آزمون زمان را پشت سر گذاشته است ، شناخته می شود .
این برج یکی از مدرن ترین برج های ساخته شده در کشور ژاپن می باشد که با خطوط برج ایفل مدل سازی شده و در ارتفاع 333 متری ، 13 متر بالاتر از نقطه عادی پاریس قرار گرفته است . عرشه مشاهده در ارتفاع 150 متری دارای منظره ای دوست داشتنی از شهر و عرشه دیگری در ارتفاع 250 متری با نمای چشم انداز پرنده از توکیو یکی از مقاصد اصلی گردشگرانی که به این کشور می آیند، می باشد .

قلعه اوزاکا

قلعه اوزاکا یکی از دیدنی ترین جاذبه های ژاپن است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است . این قلعه پنج طبقه نه تنها از نظر بصری دیدنی است ، بلکه دارای تاریخچه ای غنی است که شما را 450 سال به دوران سنگوکو باز می گرداند . در سال 1583 ، هیدویشی تویوتومی فئودال ، قلعه اوساکا را ساخت تا پس از یک دوره جنگ ، دژ مستحکمی در منطقه ساخته شده باشد . از این رو ، قلعه اوساکا نمادی از صلح می باشد .

معروف ترین سازه های ژاپن 97987987498749848564165415154158417

 

آبنو هاروکاس

یکی دیگر از معروف ترین سازه های ژاپن که  بلندترین ساختمان در ژاپن نیز محسوب می شود ، ابنو هاروکاس در اوزاکا است .

این آسمان خراش به ارتفاع 300 متر بر فراز ایستگاه Kintetsu Osaka Abenobashi قرار گرفته و محل هتل ، موزه هنر و فروشگاه بزرگی است که به خدمت رسانی بازدید کنندگان می پردازد .
عرشه های نظارتی هاروکس سه طبقه بالای ساختمان را از طبقه 58 تا 60 اشغال کرده اند و زیبایی خیره کننده ای را به وجود آورده اند . تماشای پانل های شیشه ای از کف تا سقف یا تماشای نمای 360 درجه اوزاکا از طبقه 60 می تواند یک تجربه جدید برای تمانی علاقه مندان این سازه را رقم زند .

 

 

پل آکاشی کایکیو

طولانی ترین پل در ژاپن یک پل زیبا و خارق العاده می باشد که به نحوه ای بسیار حرفه ای مهندسی شده و شایسته این است که در فهرست آثار تاریخی ژاپن قرار گیرد . یکی دیگر از نقاط دیدنی ژاپن در کوبه ، پل آکاشی کایکیو است که در سراسر تنگه آکاشی بین کوبه و جزیره آواجی کشیده شده است . طولانی ترین پل معلق جهان در سال 1998 تکمیل شد و دارای شش خط و طول کلی 3911 متر است . این پل که برای مقاومت در برابر بادهای 80 متر بر ثانیه و زلزله ساخته شده است ، یکی از معروف ترین سازه های ژاپن می باشد .

 

معروف ترین سازه های ژاپن 987987498746987485464156451

 

قلعه هیمجی ژاپن

این قلعه یکی دیگر از معروف ترین سازه های ژاپن می باشد که به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های کشور ژاپن نیز در نظر گرفته می شود .

این قلعه بزرگترین قلعه در ژاپن و میراث جهانی یونسکو است که در ابتدا در قرن 14 ساخته شد اما پس از آتش سوزی و زلزله چندین بار بازسازی شده است . این سازه معروف معماری دوران ادو را به نمایش می گذارد .

 

تمامی سازه های نام برده در این مقاله تنها تعداد اندکی از معروف ترین سازه های ژاپن می باشد . تاریخ غنی و فناوری و نوآوری مردم این کشور موجب گشته تا آثار معماری و مهندسی بسیاری در این کشور شکل گرفته و به خدمت رسانی می پردازد . تمامی این سازه های محبوب به دست مهندسان و معمارانی قدر و توانا ساخته شده  که برای ساخت چنین آثاری از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند .

 

به نظر می رسد بهره گیری از نکات به کار رفته در فرایند ساخت این سازه ها می تواند به ما کمک کند تا ویلا ها و سازه هایی فوق العاده را در سراسر جهان بسازیم ؟ به نظر شما می توان با بهره گیری از نکات معماری این سازه ها می توان به ساخت پنت هاوس در شمال پرداخت ؟

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه