معروف ترین قلعه های ترانسیلوانیا کدامند ؟

6 مرداد 1400
0 دیدگاه
ترانسیلوانیا 1487487486748

ترانسیلوانیا یکی از زیبا ترین مناطق رومانی و همچنین یکی از شهر های افسانه ای می باشد که گفته می شود دراکولا ها حضور پر رنگی در این شهر داشته اند .
این شهر همچنین خانه شهرهای زیبایی مانند براسوف ، سیبیو و سیگیسوارا بوده و مکان های تاریخی و فرهنگی بسیار زیبایی را در خود جای داده است .
از جمله دیدنی ترین سازه های این شهر می توان به قلعه های زیبا و پر رمز و رازی اشاره کرد که هر کدام تاریخ ، فرهنگ و تمدن را به همگان معرفی می کند. قرار گیری این قلعه ها در مکان های منحصر به فرد  با معماری جذاب موجب محبوبیت این سازه ها گشته است . در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین و معروف ترین قلعه های این شهر خواهیم پرداخت .

قلعه روپیه

قلعه روپیه یکی از جذاب ترین قلعه های واقع در این شهر می باشد که در جاده ای بین Brasov و Sighisoara واقع شده است و از جاده اصلی قابل مشاهده می باشد . این سازه بر روی تپه ای بلند بالاتر از شهرک مدرن Rupea قرار گرفته و نکات معماری فراوانی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد . این سازه یک قلعه قدیمی روستایی است که در استحکامات بسیار قدیمی تر در طول قرن 14 ساخته شده است . حتی اگر می توانید از دور آن را تحسین کنید ، توصیه می کنم به سمت آن رانندگی کنید و از چهار حیاط آن بالا بروید تا به قله برسید.این ارگ شامل دیوارهای کاملاً مرمت شده ، برج های مستحکم و چندین ساختمان قرون وسطایی از جمله اتاق کنت و یک کلیسای کوچک است . این قلعه همچنین یکی از قلعه های کمتر شناخته شده در ترانسیلوانیا است .

ترانسیلوانیا 1874874187418547151584187451854

قلعه کانتاکوزینو

قلعه Cantacuzino واقع در بوستنی ، در امتداد منطقه توریستی و زیبای دره Prahova  یکی از جذاب ترین مکان های پر بازدید در جهان می باشد.  این قلعه نئو-رومانیایی که در سال 1911 تکمیل شده است  در یک مکان زیبا ، با چشم انداز های باشکوه از کوه های کارپات و باغ های جذاب قرار دارد . این قلعه تا زمان ورود کمونیست ها متعلق به خانواده کانتاکوزینو بوده است .

قلعه راسنوف

یکی از قلعه های منحصر به فرد ترانسیلوانیا که مورد توجه بسیاری از محققان و گردشگران قرار گرفته است ، قلعه زیبا  راسنوف می باشد . این قلعه که در بالای تپه ای سنگی در پای کارپات ها قرار گرفته است ، به زیبایی با خیابان های سنگ فرش حفظ شده است . قدمت قدیمی ترین بنا های این سازه به قرن 14 بر می گردد . امروزه بازدیدکنندگان می توانند در اطراف ارگ گشت بزنند و از خانه های قرون وسطایی که به فروشگاه های سوغاتی ، موزه قرون وسطا یا کلیسای قدیمی تبدیل شده اند دیدن کنند .

 

ترانسیلوانیا 6874657486857446678568746

 

قلعه پلس

قلعه پلس یکی از با شکوه ترین و زیبا ترین قلعه های ترانسیلوانیا و کل رومانی است.این قلعه که که توسط کوه ها و جنگل ها احاطه شده است ، در سینایا و در امتداد دره شگفت انگیز Prahova واقع شده است که ترانسیلوانیا و والاشیا را به هم متصل می کند. این سازه در اواخر قرن 19 و 20 میلادی توسط اولین پادشاه رومانی ساخته شد و تا پایان جنگ جهانی دوم یک محل اقامت سلطنتی بود . فضای داخلی مجلل این سازه بسیار  شگفت انگیز می باشد .

 

قلعه فاگاراس

قلعه فاگاراس یکی از معروف ترین قلعه های پر طرفدار جهان است که در مرکز شهر واقع شده است . فاگاراس شهری کوچک در جنوب ترانسیلوانیا ، در جاده بین براسوف و سیبیو است ، بنابراین رسیدن به قلعه بسیار آسان است .
این سازه توسط دیوارهای سنگی محکم و خندق هایی احاطه شده است که در طول تاریخ آن را از حمله دشمنان حفظ کرده است .
این بنا از سال 1310 میلادی در محل استحکامات قدیمی ساخته شده است . در گذشته نه چندان دور  قلعه فاگاراس به عنوان زندان کسانی که با رژیم کمونیست مخالف بودند مورد استفاده قرار گرفته است . این کاخ امروزه تقریباً به طور کامل بازسازی شده و موزه سرزمین فاگاراس را در خود جای داده است و مجموعه های جالبی در مورد تاریخ و مردم نگاری منطقه دارد .

 

ترانسیلوانیا 78968678968456486487

 

قلعه کارولی

قلعه دوست داشتنی و زیبای کارولی در شمال غربی ترانسیلوانیا در Carei و نزدیک به مرز با مجارستان واقع شده است .
این بنا در اواخر قرن شانزدهم از یک خانه سنگی کوچک تر ساخته گشت  و قرن ها بعد محوطه اطراف آن به یک پارک جذاب با برکه تبدیل شد . این قلعه کوچک و شیک حاصل بازسازی یک ساختار قدیمی قرون وسطایی است . این قلعه همچنین  دارای حیاط داخلی و سنگر های تزئینی است که نمایشی را زیبایی های جهان را نمایان می کند .

قلعه تارگو مورس

قلعه تارگو مورس که در نیمه اول قرن هفدهم ساخته شده است یکی از سازه های محبوبی است که استحکامات آن حداقل دو قرن قدیمی تر بوده است . این قلعه توسط دیوار ها و پنج برج مستحکم و همچنین سنگر های عظیم دروازه احاطه شده است .

قلعه تلهکی

یکی از قلعه های پنهان و قدیمی  رومانی ، قلعه تلکی می باشد که  در طی سال های 1772 و 1803 میلادی به سبک باروک ساخته شده است . این قلعه نسبتاً کوچک دارای یک حیاط داخلی کوچک به شکل u و متعلق به خانواده تلهکی است که قصد دارند آن را بازسازی کنند و گردشگران بیشتری را به روستای گورنستی که قلعه در آن قرار دارد جذب کنند. این قلعه معروف ترانسیلوانیا هر ساله گردشگران خارجی و داخلی بسیاری را به خود جذب می نماید .

 

ترانسیلوانیا 856784567868634896489

 

 کلیسای مستحکم هارمان

این سازه یکی دیگر از سازه های پر طرفدار ترانسیلوانیا است که در قرن سیزدهم توسط ساکسون ها ساخته شده است و توسط دیوارهای محکمی که توسط 7 برج تحمیل شده احاطه شده است .

این کلیسا در نزدیکی Brasov ، یکی از زیباترین شهرهای رومانی واقع شده است .

قلعه آلبا کارولینا

این قلعه یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین قلعه های رومانی است که  دارای بیش از سه قرن سابقه بوده و مساحت عظیمی را شامل می شود که شامل بسیاری از بنا های تاریخی الهام بخش است . این سازه اولین بار برای مقابله با تهدید عثمانی در زمان حکومت هابسبورگ به سبک ووبان ساخته شد.

 

قلعه دوا

قلعه دوا یکی از قلعه های معروف ترانسیلوانیا واقع در دوا، شهرستان هوندوآرا ، در بالای یک مخروط آتشفشانی  مشرف به شهر ساخته شده است . این قلعه معروف یک شهرک استراتژیک بوده است که برای دفاع از ترانسیلوانیا استفاده می گشته. در سال 1849 میلادی قلعه تقریباً در اثر انفجار تخریب شده .  امروزه قلعه تخریب شده  نوسازی شده و می توان از آن بازدید کرد . برای رسیدن به قلعه باید از 113 پله بالا بروید .

قلعه کوروین

این قلعه یکی از زیبا ترین قلعه های ترانسیلوانیا می باشد که از معماری جالبی برخوردار می باشد .قدمت این قلعه با شکوه به قرن 14 برمی گردد . جالب است بدانید که قلعه اصلی توسط جان هونیادی پس از سال 1440 میلادی ساخته و به طور مداوم در طول قرون مستحکم شده است  .

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه